(3D) 3 Boyutlu Görselleştirme Hizmeti

Aktif . Yayınlanma Blog

(3D) 3 Boyutlu Görselleştirme Hizmeti ; İnşaat firmalarında genellikle en gözde olan çizimler ve insanlara daha iyi bir oturma imkanı oluşturmanın yanı sıra dış görünümün de daha iyi olması için genellikle 3d mimari modelleme tercih edilmektedir. Projelerin insanlara nasıl sunulduğunu ve ne tür özellikleri olduğunu göstermek amacıyla bu tarz proje yapımları kullanılmaktadır.

Açık Kaynak ve Joomla

Aktif . Yayınlanma Blog

Açık kaynak kodlu yazılımlar, herkesin incelemesine ve kullanımına açık yazılımlardır. Bu tür yazılımların ayırt edici özelliği kullanıcıya yazılımı değiştirme özgürlüğü sağlamasıdır. Açık kaynak kodlu yazılımlar, ücretsiz, uyarlanabilir, sağlam, hızlı ve güvenlidir içerik yönetim sistemidir. Kaliteli arayüzü ve gelişmiş içerik yönetim mantığı ile dünyada çokça yeğlenir. Türkçe desteği sağlıklı olmakla birlikte tamamıyla yapılandırılabilir ve çok esnek bir dizgedir (sistem). Bu nedenle birçok ağ sayfası tasarımcısı bu sistemi kullanmaktadır. Joomla ismi shawili dilindeki "hep beraber veya "bir bütün olarak" anlamlarındaki "jumla" kelimesinden gelmektedir. İlk sürümü (Joomla 1.0.0) 17 Ekim 2005 tarihinde yayınlanmıştır. Bu sürüm Mambo 4.5.2.3 sürümünün çeşitli iyileştirmelerle yeniden yayınlanmış sürümüdür. joomla bugüne kadar 1 Terabayt ziyaretçi trafiğine dayanabilen ilk bağımsız özgür içerik yönetim sistemidir. joomla için bileşen hazırlayan birçok öbek ve firma bulunmaktadır. Google`ın desteği ile joomla bir çok dilde hazırlanmıştır. Kurulum ve kullanım kolaylığı sayesinde birçok ağ yöneticisi (web master) bu içerik yönetim sistemini yeğlemektedir. İsteyen Online Shop Bileşeni, Ajax ve CB gibi bileşenler ve modüller ile bir arkadaşlık sitesi de hazırlanabilir.

RESİMLER

Resimlerinizi siz elle küçültün bu plugin o boyutta önizleme oluştursun. metin içerisinde resim kullanıyorsanız ve bu resimlerin kendileri büyükse, metin içerisine ekledikten sonra elle boyutunu küçültüyorsanız resmin hem görüntüsü iyi olmayacaktır, hem de boyutu yani değişmeyecek ve yüklenme sorunu olacaktır. Çünkü elle haber içerisinde küçülttüğünüz resim orjinal resmin kendisidir. Bu plugin ise bize şu şekilde yardımcı oluyor. Herhangi bir yazı - haber içerisine resim ekledik diyelim. Bu resim çok büyük, elle kenarlarından tutarak veya resim ayarlarından en ve boyunu küçülttük diyelim. Bu plugin küçülttüğümüz ölçüde bu resimlerin önizlemesini (Thumbnail) oluşturuyor ve sitede küçük boyutta açılan resim işte bu yeni oluşturulan resim oluyor. Ancak resmin orjinali silinmiyor ve küçük resme tıklandığında istenirse farklı şekillerde (Slimbox, Highslide) açılabiliyor... Not: Bu plugin php 5'e ihtiyaç duymaktadır

Joomla ile yeni bir site

Aktif . Yayınlanma Blog

Yeni bir site hazırlarken Joomla 'dan faydalanmak istiyorsunuz. Fakat kendinizi anlatan bir tema bulamamaktan dert yanıyorsanız işte aradığınız anlatım burda. Bu anlatımı baştan sonra okuyarak, kendi temanızı çizebilecek ve ardından joomla sitenizin görünümünü bu tema ile ayarlayabileceksiniz.

WP İçerik Yönetimi

Aktif . Yayınlanma Blog

WordPress blogunuzda anasayfa, kategori sayfalarında yazılarınızın tamamını göstermek yerine başlığını ve başlangıç bölümünü gösterip kalanı için bir link vermek daha mantıklı bir tercih olur. Böylelikle ziyaretçileriniz yazılarınızı inceleyerek okumak istediklerini seçip kendi sayfasında okuyabilirler.

Web siteleri için içerik üretimi

Aktif . Yayınlanma Blog

Web siteleri için içerik üretenlerin çoğunluğu uzun yazıların daha iyi olduğunu ve arama motorları tarafından daha çok sevildiğini düşünürler. Yalnızca bir kaç cümlelik bir yazıyla ziyaretçilere çok fazla bilgi sunmak mümkün gözükmediğinden bende bu görüşe kısmen katılıyorum.

Bazı Referanslarımız

  • Istanbul Laminat Parke
  • Doç. Dr. Ibrahim Esinler
  • Hulusi Bülent Zeyneloglu
  • Bogazici Zemin Parke
  • Chef Antonio Lombardi
  • TCR
  • TeknoPlas