Sosyal Medya Yönetimi

Aktif . Yayınlanma Uncategorised

Sosyal Medyanın kullanımı gitgide artmaktadır. Bu kullanım artımının akabinde önemi de artmaktadır. Sosyal medya kullanımı şirketler, sanatçılar, sporcular vs. gibi kurum ve kişiler için daha da önemli olmuştur. Çünkü sosyal medya da paylaşımlar çok hızlı yayılmaktadır. Hakkınızdaki yalan yanlış ve olumsuz şekilde yorumlanmış paylaşımlar itibarınıza gölge düşürebilir.

 
Bu sebeplerden sosyal medyayı etkin kullanmak amacıyla Sosyal Medya Optimizasyonu hizmeti doğmuştur. Peki, nedir bu hizmet? SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu) sosyal medya hesaplarını en etkin şekilde kullanmak anlamını taşımaktadır. 
 
SMO için ilk önce, mevcut kullanımın analizi yapılır. Daha sonra web sitesinde kullanım araçları kontrol edilir, bu araçlar beğenme ve paylaşma kutuları olabilir. Bunlar sayesinde sosyal medyada sizin hakkınızdaki paylaşımlar artabilir, bu da ücretsiz reklam demektir.
 
Peki SMO ile SEO arasında nasıl bir fark vardır? SEO, arama motorlarını referans alan bir hizmettir. Hizmetin amacı arama motorlarında üst sıralara çıkmaktır. Bu size sanal ortamda doğal yoldan reklam sağlar. SMO ise sosyal medyayı referans alır. Amacı sizin sosyal medyadaki itibarınızı korumak ve sosyal medyadaki reytinginizi artırmaktır.
 
Sosyal medya doğrudan insanların medyasıdır. Yani iyi veya kötü paylaşımların insanlara ulaştığı kesindir. Burada şirketinizin aleyhinde bir paylaşım dizisi halinde doğrudan insanların aklında ve o insanların sosyal medyadaki çevrelerindeki insanların akıllarındaki itibar kaybı sizi kötü etkileyecektir. Bu sayılan sebeplerden dolayı sosyal medya şirketler, ünlü kişiler vs. için son derece etkin kullanılmalıdır. Sosyal medya optimizasyonu bu yüzden son derece önemlidir.

Tags: Sosyal Medya Yönetimi Sosyal Medya şirketleri Sosyal Medya ajansları smo seo